FKBos logo

Styrelsen

Nedan presenteras styrelsen

Anna-Karin Lagerholm
Styrelseledamot

Anna-Karin Lagerholm

Vård- och omsorgsförvaltningen, Helsingborgs stad
anna-karin.lagerholm@helsingborg.se
042-10 40 49
Roine Abrahamsson
Styrelseledamot

Roine Abrahamsson

Bygg- och miljöförvaltningen, Halmstad
roine.abrahamsson@halmstad.se
035-137404
EA
Styrelseledamot

Ester Andersson

KommunRehab Socialförvaltningen, Ljungby
ester.andersson@ljungby.se
0372-789883
Mehmet Öztomsuk
Styrelseledamot

Mehmet Öztomsuk

Vard- och Omsorgsförvaltningen, Enköping
mehmet.oztomsuk@enkoping.se
0171-62 52 10
EL
Styrelseledamot

Eva-Carin Lindgren

Enheten för bostadsanpassningsbidrag / Stadsbyggnadsförvaltningen, Uppsala kommun
eva-carin.lindgren@uppsala.se
018-7278493
ÅM
Sekreterare

Åsa Miranda

Biståndsavdelningen, Tyresö
asa.miranda@tyreso.se
08-578 296 68
Marie Hortlund
Kassör

Marie Hortlund

Socialförvaltningen, Nynäshamn
marie.hortlund@nynashamn.se
08-520 680 38
OJ
Styrelseledamot

Ola Johansson

Miljö och hälsa, Skellefteå
ola.johansson@skelleftea.se
HJ
Ordförande

Helene Jämtbäck

Myndighet funktionsnedsättning, Järfälla
helene.jamtback@jarfalla.se
08-580 286 23